Niebezpieczni, emocjonujący

W świecie uczuć tak naprawdę nigdy nie możemy być pewni czego mamy się spodziewać. Chyba każdy ma za sobą jakieś doświadczenia, które mogą być dowodem na to, że miłość to tak naprawdę wielka gra, gdzie nie tak łatwo można przewidzieć zwycięzców. To dopiero okaże się na końcu życia, kiedy człowiek będzie robił swoje podsumowanie. Miłość jest w stanie przynieść nam wiele. Nawet bardzo dobre książki, które dosłownie pochłania się w jeden wieczór, ponieważ są tak dobre, że nie sposób się od nich oderwać. Do takich książek na pewno należy “Racer” Katy evans.

Real

Całkiem możliwe, że czytelnicy będą już kojarzyli nazwisko tej autorki, bowiem ta pozycja należy do serii “Real”. Tym razem Katy Evans zaprasza do czytania tomu siódmego. Wszystkie sześć wcześniejszych pozycji sprawiły, że czytelniczki za nic nie mogły doczekać się kolejnej pozycji. Aby móc poznać tom siódmy warto sięgnąć po wcześniejsze części, żeby móc lepiej rozeznać się w sytuacji. Racer ze sklepu TaniaKsiazka to historia, która mówi o 22 -letnim przystojniaku. Racer Tate – takie imię zobowiązuje. Chłopak jest synem doskonale znanych z wcześniejszych pozycji Brooke i Remingtona. Co prawda jego ojciec był bokserem i miał nadzieję, że syn pójdzie w jego ślady, ale mając takie imię nie można igrać z losem.

Kobieta z misją

Racer Tate jest doskonale znany jako najszybszy kierowca wyścigowy w…nielegalnych wyścihach ulicznych. Adrenalina jaka towarzyszy podczas takich wyścigów stała się dla niego uzależniająca. Lana Heyworth jest najmłodsza w rodzinie. Jej ojciec utopił wszystkie pieniądze w stajni formuly F1. Jej bracia mają jasną rolę do wykonania w stajni, która ma ostatnią szansę na to, aby się podnieść z wielkiego upadku. Lana do tej pory raczej przez mężczyzn ze swojej rodziny nie była traktowana poważnie. Ona jednak chce pokazać, że ją stać na coś więcej niż tylko przygotowywanie kawy. W tym celu udaje się na wyścig do Indianapolis, gdzie chce znaleźć najlepszego kierowcę, który będzie w stanie uratować rodzinny biznes. Los tak sprawia, że na jej drodze stanie Racer. Co prawda dziewczyna doprowadza do kolizji, uszkadzając jego brykę, ale ona chce go mieć. Wierzy, że to Racer jest w stanie uratować jej rodzinę. To ona ma siedzieć za kierownicą bolidu, który poprowadzi ich do zwycięstwa. Oboje zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Lana jest niedostępna, a Racer nie chce ujawniać pewnych sekretów. Tylko, że w pewnym momencie będzie musiał, aby przetrwać. I jak się okazuje tylko Lana będzie mu wtedy w stanie pomóc.

Książka zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com“Wyjdź za mnie, kochanie”- książka Krystyny Mirek

Książka, która pokazuje, jak różnorodna, zaskakująca i przede wszystkim skomplikowana potrafi być miłość. Idealna propozycja dla miłośników zarówno literatury pięknej, jak i powieści obyczajowych.

Tania Książka – Wyjdź za mnie, kochanie to z pewnością nie jest zwykła opowieść o dwójce szczęśliwie zakochanych ludzi, którzy nie mają żadnych problemów i wiodą całkiem normalne życie. Oczywiście, jak można się domyślić po tytule, główni bohaterowie przygotowują się do długo wyczekiwanego ślubu. Państwo Darscy pragną, aby wszystko było idealne, bez wyjątków. Sukienka musi być najpiękniejsza, wykonana z jak najlepszych materiałów, welon musi być zachwycająco długi. Jakby tego było mało, państwo Darscy postanawiają sprowadzić ślubne dekoracje prosto z Mediolanu. Funduszy nie braknie. Pozostaje pytanie: dlaczego ślub ma być tak huczny, głośny, najlepszy? To wszystko za sprawą Apolonii, która pragnie urządzić swojej wnuczce, Marice, najlepszy możliwy ślub. Kobieta jest jednak nieco zawiedziona, gdyż wydaje jej się, że mimo ogromnych starań, nikt nie chce docenić jej wkładu w całą uroczystość.

Czy aby na pewno? Okazuje się, że o zamiarach Apolonii dowiaduje się ktoś, kogo nikt by się nie spodziewał. Pewien doświadczony złodziej, o którego obecności nikt nie ma pojęcia, wie o całym majątku i nie zamierza tego tak zostawić. Ma na swoim koncie sporo kradzieży, lecz ta ma być jego najbardziej spektakularną, a zarazem ostatnią w karierze. Apolonia jednak pozostaje czujna. Nie może dopuścić do tego, aby coś poszło nie tak. Kobieta cały czas ma w pamięci wydarzenia z przeszłości. Dwa razy jej narzeczony zostawił ją przed ołtarzem. Chce szczęścia swojej wnuczki i pilnuje, aby nic podobnego ją nie spotkało. Mimo tego, jak można się łatwo domyślić, nie wszystko pójdzie po jej myśli. Miłość pomiędzy dwojgiem osób może całkowicie pokrzyżować wszystkie plany, a gdy do tego wszystkiego dodamy pewne podejrzenia Apolonii, zrobi się naprawdę ciekawie. Jakie przeszkody będzie musiała pokonać rodzina Darskich, aby wymarzony ślub mógł się udać? Jakie jeszcze niespodzianki postawi los na ich drodze?

Wyjdź za mnie, kochanie” to książka przepełniona humorem, niespodziankami oraz zwrotami akcji. Z pozoru banalna historia jest w stanie bardzo zainteresować. Jak się okazuje, cała opowieść doprowadzi bohaterów książki do dość zaskakujących, może nawet nieco kontrowersyjnych wniosków.

Autorką “Wyjdź za mnie, kochanie” jest Krystyna Mirek- polska pisarka, która w głównej mierze tworzy powieści obyczajowe. W większości ich głównymi bohaterkami są kobiety, które przechodzą przez różnego rodzaju trudności, tragedie. Książki Krystyny Mirek często niosą ze sobą pozytywne przesłanie.

Książka autorstwa Racool_studio - pl.freepik.comCzy biografia zawsze musi być poważna, czyli Keanu Reeves. W roli głównej” autorstwa Kitty Curran i Larissy Zageris

Od zawsze bardzo lubiłam zaczytywać się w biografiach. To ten rodzaj literatury, który cenię bardzo wysoko. W ostatnim czasie wpadła mi w ręce książka pt.”Keanu Reeves. W roli głównej“, którą napisały dwie kobiety – Kitty Curran oraz Larissa Zageris (https://www.taniaksiazka.pl/keanu-reeves-w-roli-glownej-kitty-curran-p-1387889.html). Muszę przyznać, że jest to dość nietypowa biografia, gdyż najlepiej się w niej odnajdą kobiety. Jest ona napisana przez kobiety dla kobiet. Książkę czytało mi się naprawdę szybko, gdyż bardzo mocno mnie wciągnęła. Jeśli więc nie macie wolnego wieczoru, to w ogóle nie bierzcie się za tę pozycję. Jest to bowiem biografia, którą należy przeczytać na jeden raz, od deski do deski.

Gwiazda, która nie zapomniała, że jest człowiekiem

Oczywiście, nie jest trudno się domyślić, że głównym bohaterem książki jest Keanu Reeves i to właśnie o nim postanowiły napisać autorki. Myślę, że ogólnie ten aktor znany jest każdemu. Każdy z nas potrafi wymienić choćby dwa filmy, w jakich miał on okazję zagrać. Jednak nie na tym warto się skupić, czytając tę książkę. Muszę przyznać, że Keanu jawi się tutaj jako gwiazda, która pozostała człowiekiem. Warto wiedzieć, że ta książka nie jest taką typową biografią. Nie znajdziemy tutaj bowiem dokładnego życiorysu tego aktora, a jedynie przegląd jego filmografii, analizę jego fenomenu jako aktora czy bohatera memów. Warto dodać, że autorki książki są ogromnymi fankami jego osoby, dlatego ta książka jest pewnego rodzaju laurką dla Keanu. Nie chcę jednak zdradzać dalszych szczegółów dotyczących książki, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po nią i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Zabawne ujęcie biografii

Autorki przygotowały książkę w lekkim stylu, który swoją formułą przypomina blog. Jest to przyjemna książka, którą czyta się naprawdę dobrze i szybko. Sama książka jest niewielka, a czcionka, jaką jest napisana, jest dość spora, co oznacza, że na każdej ze stron mamy niewiele tekstu. Książka zawiera pewne niespodzianki dla czytelników. Autorki przygotowały testy psychologiczne, które pozwalają np. sprawdzić, którym Keanu jesteśmy czy inne tego typu historię. Język, w jakim książka jest napisana, jest prosty, zrozumiały, a momentami zabawny.

Jest to idealna książka dla fanów, a przede wszystkim fanek, Keanu Reeves’a. Jeśli więc lubicie tego aktora, a do tego pasują Wam lekkie i przyjemne książki, to jest to idealna pozycja dla Was. Jeśli natomiast oczekujecie od książki czegoś więcej niż tylko dobrej zabawy, to możecie bardzo mocno się rozczarować. Nie chcę jednak nic sugerować, dlatego zachęcam do osobistego zapoznania się z tą pozycją. 

Książka obraz Racool_studio - pl.freepik.com